توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده

چه نکاتی را هنگام نگهداری سالمندان باید رعایت کنیم؟!

خوشبختانه ما در کشوری زندگی می کنیم که احترام به افراد مسن و سالمند در اولویت های اخلاقی همه ما است، در روزهای پر مشغله و کاری خود که به دلایل مختلف نمی توانید در کنار سالمندان باشید، دانستن پاسخ هایی برای چگونگی رفتار صحیح با سالمندان عزیز می تواند آرامش بخش طول دوره کهنسالی برای این عزیزان باشد، همچنین شخص دیگری که با رفتاری شایسته و دارای تخصص این موضوع پاسخگو باشد، می تواند کمک شایانی به آرامش خاطر شما در پرستاری در خور از سالمند عزیز کند، اصفهان پرستار در زمینه پرستاری از سالمندان نیز دارای کادر مجرب می باشد که با تفکرات نوین و ایده های به روز در زمینه تأمین هرچه بهتر نیازهای سالمندان محترم ورود کرده است. لازم به ذکر است که این مجموعه به صورت حرفه ای با حضور کارشناسان و متخصصین در حوزه هایی همچون فیزیوتراپی، روانشناسی، پرستاری و کلیه خدمات بالینی که می توان در منزل ارائه نمود، می تواند بهترین تجربه ممکن از خدمات مذکور را به شما هدیه دهد.

خانه بزرگترین منبع آرامش!

طبق نظرات کارشناسان، انسان ها با بالا رفتن سن تمایل شدیدی به خانه ماندن پیدا می کنند، این موضوع به حس امنیت خانه برای این عزیزان باز میگردد، همانطور که شاید برای شما هم پیش آمده باشد، بعضی از مواقع برای گردش یا مهمانی مجبور به تنها گذاشتن والدین مسن خود در خانه شده اید. این موضوع قطعا فکر شما را تا موقعی که به خانه برگردید مشغول می کند و بعضا موجب بوجود آمدن حس پشیمانی از تنها گذاشتن ایشان می گردد. با تعیین یک پرستار مجرب شما می توانید با ۱۰۰ درصد تمرکز از گردش و یا میهمانی لذت ببرید!
البته ناگفته نماند شما با تعیین پرستار به تنهایی موجبات آرامش خاطر خویش را فراهم نموده اید ولی در عمل ممکن است پرستار با کم تجربی باعث رنجش خاطر عزیز سالمند شما شود، لذا لازم به ذکر است در صورت تعیین پرستار باید دقت به عمل آورید که ایشان روابط اجتماعی صحیحی برای این مهم داشته باشند.


سالمندان و هماهنگ نمودن موارد خانه با نظرات آنها!

اینکه تمام سالمندان علاقمند هستند که تمامی برنامه های خانه شان با نظرات ایشان به جلو برود، امری بدیهی است، لذا در اکثر مواقع سعی کنید نظرات خود را روی موارد اعمال نکنید چون ممکن است ناخواسته باعث کدورت خاطرشان بشوید، یادتان باشد شما در خانه سالمند خود از ایشان پرستاری می کنید، پس اینکه نوع چیدمان خانه، زمان خواب، زمان گردش و ... که همگی در خانه ایشان تصمیم گیری می شود با مشورت گرفتن از سالمند شما انجام شود یک ایده نیست، یک اجبار برای راحت و بی دغدغه زندگی کردن سالمندان می باشد. 
یک پرستار سالمند با رعایت نمودن این مهم می تواند نقش بسزایی در رضایت خاطر عزیز سالمند خانه شما ایفا کند، خصوصا وقتی شما زمان کافی برای فکر کردن روی این موضوع را نداشته باشید.

عکس

گردش یک راه چاره!

حتی اگر از یک فرد جوان نیز بپرسید، گردش و گشت و گذار را از جمله تفریحات خویش نام می برد. حال وقتی صحبت از سالمندان می کنیم، داشتن یا ساختن فضایی که مورد تایید ایشان جهت گردش های روزانه می باشد بسیار الزامی می باشد، برخی دانشمندان و متخصصان طی آزمایشات به نتایجی رسیدند که گردش در فضای باز و آزاد و تعامل با دوستان می تواند تا حد زیادی از پیش آمدن آلزایمر در سنین پیری جلوگیری کند.
حال یک پرستار سالمند صرفا وظایف مراقبتی محدود به خانه را بر عهده ندارد، یک پرستار برای نگهداری سالمند گاها می بایست برای رفع بی حوصلگی فرد تحت مراقبت، وی را به مکان های عمومی و ترجیحا مورد تایید خانواده سالمند برای گردش ببرد. این موضوع تاثیرات مهمی در رفتارهای فرد مسن می گذارد که از جمله آنها می توان به عدم گلایگی مداوم، دلزده نشدن از خانه و باز شدن روحیه اشاره نمود.

شما با یک کودک رفتار نمی کنید!

باید توجه داشته باشید که سالمندان کودک نیستند، در برخی موارد رفتارهای مراقبتی از سالمندان بی شباهت به کودکان نیست، باید بدانید که شما نمی توانید در نقش والدین پدر یا مادر خود باشید. شاید رفتار آنها اینگونه تداعی کند، اما در نوع رفتار باید بسیار مراقب و آگاهانه عمل کرد. امر و نهی کردن، جلوگیری از عمل کردن به خیلی از موضوعات، از توصیه های نابخردانه که موجب کودورت خاطر ایشان می شود، جدا جلوگیری فرامایید.
لازم به ذکر است، پرستارهایی که در زمینه مراقبت از سالمندان فعالیت می کنند، با آگاهی از این مهم توانسته اند درصد رضایت قابل قبولی از طرف سالمندان دریافت کنند.

عکس

حس مفید بودن را القا کنید!

بسیاری از سالمندان خواهان نشان دادن توانایی های خود هستند، به صورتی که وقتی با آنها در زمینه توانایی هایشان مشورت می کنید، حس مفید بودن را برای ایشان حاصل نموده و این می تواند تاثیر بسزایی در روحیه آنها بگذارد. بنابراین مواردی که از این دست هستند را می توانید به پرستار سالمند خویش بگویید تا بتواند حس بهتری به ایشان القا نماید.


توضیحات برای عکس ثبت نشده توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده
تمامی حقوق مادی و معنوی این تارنما متعلق به اصفهان پرستار می باشد.